•

MKS Będzin 1:3 ONICO Warszawa
    Wynik meczu: 1:3 (25:22 17:25 17:25 20:25)
    MVP: Rafael Araujo Rodrigues 22pkt (blok 1, atak 21, 70% w ataku)
    Pierwsze z dwóch zaplanowanych, poniedziałkowych spotkań. Mecz nie należał do najciekawszych i zakończył się zgodnie z planem, ale mimo wszystko można o tym meczu powiedzieć kilka słów.
    I set należał do Będzina, ale nie od początku. Goście prowadzili już 17:13, by po serii zagrywek Artura Ratajczaka pojawił się wynik 17:19 dla gospodarzy. Będzin w zasadzie przez cały mecz nie potrafił zmienić przyjęcia Warszawy. Cały mecz ONICO nie miało problemów z tym elementem, ale jak pokazał Ratajczak można było ruszyć gości, ale udało się to tylko mu i Williamsowi.
    II partia to od początku do końca wysokie prowadzenie Warszawy. W zasadzie II i III set to to samo. Ciągłe prowadzenie ONICO, dobra gra skrzydeł, słabe lewe skrzydło Będzina i dużo błędów gospodarzy powodowało, że było to raczej przeciętne widowisko. Świetnie radził sobie Araujo i Kwolek, z ostrzeliwaniem na zagrywce radził sobie Łukasik (34 razy przyjmował, tylko 4 błędy, 50% skuteczności). Skuteczność w Będzinie trzymał tylko i wyłącznie Williams (21pkt przez cały mecz).
    IV partia to pierwszy raz dobra gra na początku Będzinian. Dobry początek to jednak nie wszystko. W połowie seta przy zagrywce Kwolka ONICO opanowało sytuację i wygrało seta, po raz kolejny bardzo wyraźnie.
    Zaskoczyło mnie dzisiaj ONICO, bo po słabym meczu ze Stocznią dzisiaj zagrali dobrze i potrafili okiełznać swoje problemy.