•  

  Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 Cerrad Czarni Radom
  Wynik meczu: 0:3 (13:25 23:25 19:25)
  MVP: Maxim Zhigalov 19pkt (zagrywka 2, blok 1, atak 16, 70% w ataku, tylko jeden błąd, ratio +14!)
  Mecz drużyn powszechnie uważanych za mocne u siebie. Dzisiaj naturalnie faworytem był Cerrad, ale ja osobiście widziałem tie-break. Słynny Zawierciański kocioł nie przestraszył jednak Radomian, gdyż sami są przyzwyczajeni do podobnej atmosfery u siebie.
  W 1. partii zobaczyliśmy potężną ofensywę Czarnych, którzy kapitalnie grali na zagrywce, tego samego zabrakło Warcie, która grała bojaźliwie, tak jakby przestraszona gości. Najlepszy set Radomian w tym sezonie to jednak oddzielna historia, gdyż potem mecz okazał się całkiem wyrównany. W Zawierciu nie było w pierwszej partii zupełnie widać pomysłu na grę, zagrywki, bloku i przyjęcia, na szczęście był to tylko taki jeden słabszy set gospodarzy.
  II set to już była bardzo wyrównana gra. Zawiercie zaczęło ryzykować na zagrywce i utrudnili sprawę gościom, którzy jednak ciągle grali solidnie. Tu trzeba się zatrzymać i powiedzieć parę słów o Fornalu i Zhigalovie. Ta para jak dla mnie od kilku kolejek gra bardzo dobrze i w dużej mierze to oni trzymają dobrą grę Czarnym. Od kilku lat w Radomiu doskonale znany jest Żaliński, bardzo solidny przyjmujący przez wiele lat na pograniczu kadry. Nie ma jednak Wojciech tak dobrego przyjęcia, a z tego co było dziś widać Zawiercie jeśli już posyłało zagrywkę to na niego. Ruciak jako libero i Fornal jako ten lepiej przyjmujący z przyjmujących wzięli bardzo duży obszar do bronienia. Dzięki temu Radom pomimo gorszej gry Żalińskiego praktycznie nie zanotował przestojów na zagrywce Warty. Wydaję mi się że z takim przyjęciem Fornal w niedalekiej przyszłości może stanowić trzon reprezentacji, ma wszystko a by grać na wysokim poziomie, a dzisiejszy mecz tylko to pokazał. Z drugiej strony jeśli ktoś zastanawiał się kto to taki ten Zhigalov i po co on PlusLidze to ten mecz dobitnie pokazał jaką wartość może on mieć dla drużyny z Radomia. Kapitalnie gra Rosjanin i naprawdę może być groźny do końca sezonu. Dlaczego o tym mówię? Bo wydaję mi się że trzeba coraz głośniej o podopiecznych Trenera Prygiela mówić. Grają świetnie, mają poukładany zespół, nie to co taka Resovia która co mecz wychodzi inną szóstką, W Radomiu jest zamysł, w Szczecinie, Bełchatowie, Jastrzębiu, Zaksie, Olsztynie itd. jest zamysł, widać rękę trenera. Czarni mogą być w tym sezonie czarnymi końmi ligi i już teraz mówię otwarcie, że widzę ich w szóstce.
  Kończąc ten dość długi felieton/opis (sam nie wiem) trzeba powiedzieć, że 3. set również pokazał jak Radom pomimo słabszego początku może się wziąć w garść i zagrać świetnie.
  To nie był dzień Zawiercia, ale oni muszą spokojnie grać swoje, bo dzisiaj mało kto w lidze postawiłby się Radomiu. Zawiercie na pewno nie jest bez szans w walce o szóstkę, ale muszą grać o wiele lepiej, tym bardziej w swojej twierdzy.
  Statystyki meczu - http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1054&mID=27794&Page=S
  #siatkowka #plusliga

  •  

   @vasos: Zdecydowanie Czarni mogą być czarnym koniem tego sezonu. Na starcie rozgrywek, po meczu z Jastrzębiem miałem bardzo mieszane uczucia do tej drużyny, ale na całe szczęście moje wątpliwości zostały rozwiane jak prochy Rudolfa Heßa. Bardzo dobre transfery Vincića i Zhigalowa. Teraz gdy gra się dotarła, a ta para złapała tempo, miło się ich ogląda. Oboje zaczynają na swoich pozycjach wychodzić na pierwszoplanowych zawodników ligi (zaraz po Łomaczu i Muzaju). Pajenk robi robotę. Huber robi robotę. Na tego zawodnika też trzeba zacząć zwracać coraz większą uwagę w kontekscie reprezentacji. Może jeszcze nie od razu, ale gdy Nowakowski zawiesi buty na kołek, może być świetnym uzupełnieniem Kochanowskiego i Bieńka. Bo Lemański niestety chyba przestaje być talentem a ligowym średniakiem z nadzwyczaj długimi górnymi kończynami. Fornal - kolejny świetny materiał na reprezentanta. Dobre przyjęcie i praca w obronie, w ataku może tak nie bryluje, ale ma swoją dobrą dynamikę w ofensywie i solidną zagrywkę. Oby się rozwijał, a może być z niego materiał na następce Kubiaka. Kolejny, o dziwo dobry transfer to Ruciak. Bardzo dobrze mu zrobiło przejście na pozycje libero, bo w ataku i tak nie istniał. Teraz, może grać swoje z tyłu, i robi to cholernie dobrze. Mocna szóstka, ale do tego jest w razie problemu ktoś to wejdzie z ławki: Filip, Kwasowski, Ostrowski, wszyscy co najmniej solidni ligowcy. Czekam z niecierpliwością na mecze Radomia z czołówką ligi (no kurwa przynajmniej tą co myśleliśmy że będzie w czołówce a nie na jebanym 14 miejscu). Ligo trwaj.

   +: vasos, tzim
  •  

   @QcyKrul: szczerze - nigdy nie szanowałem Vincica
   może w tym sezonie zmienię zdanie
   dziś grał fajnie ale miał też generalnie dobre przyjęcie a od tego zaczyna się zabawa w siatkówkę

   +: tzim
  •  

   @TwojStaryToKorniszon: Po sezonie 2012/13 gdy grał w Bełchatowie też miałem bardzo mieszane uczucia, ale teraz jak dla mnie jest graczem zdecydowanie bardziej poukładanym. Ale zobaczymy co liga przyniesie, i jak Radom będzie sobie radził pod ostrzałem np Stoczni.

  •  

   Czarni mogą być w tym sezonie czarnymi końmi ligi i już teraz mówię otwarcie, że widzę ich w szóstce.

   @vasos: atakujący wg mnie TOP ligi, w aktualnej formie chyba tylko Kurek go bije

   +: vasos
  •  

   @Nagor aktualnie chyba jednak trzeci, bardziej mi sie jeszcze podoba Kaczmarek, ale rzeczywiście Zhigalov jest w ścisłym topie

  •  

   bardziej mi sie jeszcze podoba Kaczmarek,

   @vasos: ciężko go ocenić jako jednostkę, bo przy takich skrzydłach jakie ma ZAKSA Kaczmarek nie musi brać na siebie całej gry. Aczkolwiek też widzę w nim dużą szansę

Responder | video converter | B612Make your selfies sizzle