•  

  Asseco Resovia Rzeszów 0:3 GKS Katowice
  Wynik meczu: 0:3 (22:25 19:25 34:36!!)
  MVP: Karol Butryn 19pkt (zagrywka 2, blok 2, atak 15, 58% w ataku)
  Jeszcze 3 lata temu o takim wyniku GKS mógłby tylko pomarzyć, dziś taki wynik stał się faktem. Resovia zagrała po prostu źle a po raz kolejny duże zmiany w drużynie na nic się zdały trenerowi Kowalowi. Pierwszy raz wyszedł w 1. szóstce Kawika Shoji, na przyjęciu po raz kolejny nie widzieliśmy Rossarda, a zauważyć można było Rafał Buszka grającego dziś bardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. Z drugiej strony mieliśmy już dobrze poukładaną pierwszą szóstkę, gdzie zmiany dokonywały się tylko na rozegraniu (w obu poprzednich meczach wychodził w wyjściowym zestawieniu Fijałek).
  Poukładanie gry i ogranie w jednym zespole zaważyło na dzisiejszym meczu, dodając jeszcze skuteczność na skrzydłach GieKSy i słabe przyjęcie Resovii, pierwsze dwa sety to była siatkarska rzeź na gospodarzach którzy obudzili się na dobre dopiero w partii trzeciej. 3. set tak jak można łatwo wywnioskować do nudnych nie należał, z szybkich rachunków można dojść do tego że był to najdłuższy set w tym sezonie. W tej odsłonie zobaczyliśmy lepszą grę Rzeszowian choć to nadal nie było to. Grę Sovii ciągnał Schulz, jak mógł w ataku pomagał mu Mika i środkowi, ale tak na prawdę tylko skuteczność Schulza dawała satysfakcję kibicom w Hali Podpromie. Z drugiej strony kapitalne zawody grali Depowski i Butryn, a także środkowi. Rousseaux w 3. secie trochę się zaciął ale i tak miał bardzo wysoką skuteczność w meczu (57%) choć w samym secie 3. (38%) rzeczywiście trochę Belga zabrakło.
  Jak na mecz zamykający zmagania 3. kolejki można być zadowolony z poziomu gry Katowic, ale i tak nadal czekamy na odpalanie Resovii bo z meczu na mecz Rzeszów wygląda coraz gorzej, nawet w swojej hali. Już w środę mecz o Superpuchar Polski zatem już za dwa dni poznamy pierwszych wygranych tego sezonu. Mecz Skra-Trefl zapowiada się znakomicie z faktu dobrego meczu w sobotę oraz z tego że podczas takiego meczu emocji zabraknąć nie może.
  Statystyki meczu - http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1054&mID=27778&Page=S
  #siatkowka #plusliga
  PS: Sytuacja w tabeli Resovii do następnej kolejki może się nie poprawić bo jadą do Szczecina, Katowice za to już w piątek zagrają z Cuprumem i co tu dużo mówić, będą faworytami.

  •  

   @vasos a obstawiałam 1:3 ( ͡° ʖ̯ ͡°) tak się zastanawiam na kogo haki ma Kowal, że tyle go tam trzymają

  •  

   @Dorciqch: obawiam się że po tylu latach Kowal ma aż zbyt łatwo w Resovii, 3 porazki z rzedu są bardzo niepokojące ale i tak dostanie on jeszcze czas.

  •  

   Siła ataków GKSu była imponująca, oglądanie tego budziło dziwną satysfakcję :D

   +: Freakz, tzim
  •  

   @vasos: Jak coś zawsze jest możliwość dyrektorowania, posada w klubie czeka :)

   +: Freakz
  •  

   @Pepperek: na pewno Resovię prowadzą odpowiedni ludzie, inaczej za czasów Kowala nie byłoby 3 tytułów ale coś w tym sezonie się ewidentnie psuje. Drużyna skazywana na papierze na podium okupuje dół tabeli, no coś jest nie tak
   Jeszcze bym to rozumiał jakby przegrali np. ze Skrą, Zaksą i Jastrzębskim tymczasem to drużyny które w ostatnich latach pokonywali

  •  

   @vasos:
   Resovii nie prowadzą odpowiedni ludzie, prowadzą ją ludzie którzy mają dość duży budżet jak na naszą ligową rzeczywistość + szczęście w trafieniu na wybitne charaktery, tyle i aż tyle.

   AK swego czasu miał taki sam bilans jak Serniotti przy czym ten drugi został wywalony za złe wyniki, a ten pierwszy prowadził zespół dalej. Kolejna sprawa że przejmując w tamtym sezonie zespół od Serniottiego który notabene sobie sam zrobił jako dyrektor sportowy, osiągał gorsze wyniki niż Serniotti
   .
   A przecież jest jeszcze sezon w którym mając Rossarda, Perrina, Jaeschke, Ivovica, Wintersa, Schmitta, Nowakowskiego, Wojtaszka + Masłowskiego, zajął 4 miejsce.

   Zresztą o wybitności tego trenera niech świadczy że w Lidze Mistrzów Andrzej Kowal na 13 czy 14 meczów z zespołami Włoskimi lub Rosyjskimi wygrał jeden lub dwa.

   +: vasos
dla młodzieży | Watch L'Espion qui m'a larguée 1080p HDRip Torrent gratuity | [ Rozmiar↓ ]