•  

  pokaż komentarz

  Żebym miał takich wykładowców na polibudzie jak ten człowiek to elektronikę miałbym w jednym palcu, a tak ZZZZ

  •  

   pokaż komentarz

   Żebym miał takich wykładowców na polibudzie jak ten człowiek to elektronikę miałbym w jednym palcu, a tak ZZZZ

   @O_V_C: Niestety chyba długo długo nie będzie tak że taka kadra stanowić będzie główną siłę edukacji w tym wyższej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100: Jakby dobrze płacili to by się kadra znalazła. Takie mam przynajmniej podejrzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @adminik: Tyle że nie zaczną dobrze płacić bo kadra jest mierna. Taki paradoks czemu stawki stoją.
   Wszyscy dobrze wiedzą że kadry w szkołach czy uczelniach to jest dno więc nikt nie da im więcej. Jednak nikt lepszy nie przyjdzie bo kasa jest śmieszna. No i karuzela sp$@?!?@enia ma się dobrze, a stawki zamrożone od lat. Jak trafi się ktoś z powołaniem do nauczania to jest święto. Każdy chyba na drodze edukacji spotkał się z tym że może dwóch czy trzech nauczycieli chciało pracować, a cała reszta uczyła na odp$@?!?@ według schematów praktykowanych od 20 lat.

   Żeby coś zmienić trzeba by reformy, a to jak wyglądają reformy szkolnictwa to wszyscy dobrze wiemy. Zamiast być lepiej to się po każdej reformie tylko gorzej p$@?!?@i.

  •  

   pokaż komentarz

   takich wykładowców na polibudzie

   @O_V_C: nie chcę wchodzić w kiedyś to było. Niemniej to są wiadomości dostępne na wiki. Takich na uczelni się nie podaje (podawało?) z powodu ich powszechności i żadnej specjalistycznej literatury.
   Kanał RS/RE wysoko cenię za treści pop naukowe. Niemniej to poziom fokusa z kiosku lub obecnego YT, a nie uczelni wyższej (już tak nisko polibuda upadła?)
   Nie ujmując nic twórcy, wykładowcy na takim poziomie to powinni być nauczyciele z LO, a nie wykładowcy. Zwykła lekcja w na temat gps najlepiej w powiązaniu z tematem gsm dla 16-17 latków.

   PS
   Tak, sonda to był program dla zwykłych ludzi, a nie zastępujący wykładowców na PWr.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100: Powinno się postawić na e-learning. Wtedy można by robić zestawienie najlepszych wykładowców, najlepszych wykładów w program.
   I każdy na całym świecie by mógł skorzystać.

   Niby banalne, ale jakoś nie bardzo jest realizowane, albo po macoszemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Żebym miał takich wykładowców na polibudzie jak ten człowiek to elektronikę miałbym w jednym palcu, a tak ZZZZ

   @O_V_C: Wykładowca do niczego nie jest Ci potrzebny, cała wiedza jaką potrzebujesz była w książkach a teraz jest dodatkowo w Internecie. Jest tylko jeden problem... trzeba chcieć się nauczyć bo nikt tego za Ciebie nie zrobi. Żaden wykładowca nie "włoży" Ci wiedzy do głowy, choćby był najlepszy na świecie.

   Druga sprawa, to o czym mówi gościu na RS i RS Elektronika to są zwyczajne podstawy-podstaw + ogromna ilość ciekawostek. Tam jest minimalna ilość wiedzy podstawowej. Z jego kanałów nie dowiesz się dlaczego du/dt=const w kondensatorze i jakie są tego konsekwencje. Z tego kanału dowiesz się, że dobre kondensatory to złote Nichicon, a te gorsze elektrolity szybko wysychają co jest źródłem problemów.

   RS to jest wiedza na poziomie technika w warsztacie elektronicznym. Ty byłeś na studiach, czyli miałeś cel projektowania takich urządzeń a nie ich konserwacji/naprawiania według dostarczonego schematu. Celem absolwentów studiów jest tworzenie takich schematów.

   Dlatego miałeś o wiele większy poziom, w którym się zwyczajnie gdzieś pogubiłeś więc po kilku wykładach była to dla Ciebie czarna (i nudna) magia.

   PS. RS Elektronikę i RS oglądam namiętnie bo to są bardzo fajne kanały dla kogoś kto nie zajmuje się zawodowo elektroniką ale jest inżynierem i lubi wiedzieć mniej więcej jak co działa. Gościu trzyma bardzo wysoki poziom i bardzo go lubię :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: Widzisz to nie mój kierunek (elektronika) - miałem podstawy elektroniki (1,5 roku) na studiach. 70% rzeczy stamtąd nie jest / nie było mi absolutnie potrzebne. Wzory masz w googlach, tablicach lub w apkach - wystarczy rozumieć zagadnienie i mieć narzędzia, a resztą to tylko kilka chwil szukania.
   Tak szczerze wolałbym na wykładzie właśnie ciekawostki i podstawy + uzupełnienie tego co mnie kręci po zajęciach (tak w czasie studiów dużo siedziałem po zajęciach nad różnymi tematami bo mnie mocno zainteresowały) lub na laborkach bo to w końcu studiowanie, a nie szkoła.

   Możemy się nie zgadzać co przedmiotów na studiach i ich celu, ale jedno facetowi z RSelektronika trzeba przyznać - potrafi zainteresować tematem i tacy wykładowcy/nauczyciele pociągnęli by studentów za sobą w swoich pasjach choćby na czas przedmiotu co mogło by mieć lepszy efekt niż to co mamy zazwyczaj obecnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty

   du/dt=const
   W jakim przypadku? Samorozladowania?
   Jesli chodzi o rozladowanie to wykres raczej ma ksztalt wykladniczy jak na obrazku z linka . Pochodna z funkcji wykladniczej nie jest stala. Stala bylaby z funkcji liniowej.
   http://www.google.com/search?q=wykres+rozladowania+kondensatora&client=ms-android-xiaomi&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiTp4m3v-jfAhWQlosKHSC-C7IQ_AUoAXoECA0QAQ&biw=360&bih=560#imgrc=odslQ93frZH11M

  •  

   pokaż komentarz

   Wzory masz w googlach, tablicach lub w apkach - wystarczy rozumieć zagadnienie i mieć narzędzia, a resztą to tylko kilka chwil szukania.

   @O_V_C: Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Nie znasz wzorów == nie znasz zależności/właściwości. Jak nie wiesz jakie właściwości ma np. transformata Fouriera to nie będziesz wiedział kiedy ją zastosować.

   Będziesz stosował narzędzia na ślepo, bez wyczucia, bez konkretnego celu tylko w nadziei, że się uda.

   Bez znajomości wzorów/własności jesteś małpką która rozwiązuje problemy metodą MoteCarlo ;-).

  •  

   pokaż komentarz

   W jakim przypadku? Samorozladowania? Jesli chodzi o rozladowanie to wykres raczej ma ksztalt wykladniczy jak na obrazku z linka . Pochodna z funkcji wykladniczej nie jest stala. Stala bylaby z funkcji liniowej.

   @TomAss83: No widzisz, zupełnie nie rozumiesz... Szukaj dalej :-)

   TIP: skoro jest to różniczka to znaczy, że czas w którym rozpatrujemy tą zależność dąży do zera.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty
   Dzięki za troskę - podstawy rachunku rózniczkowego znam i rozumiem. Wzor ktory napisales (dU/dt = const) jest prawdziwy dla ladowania/rozladowania pradem o stałym natezeniu. Ewentualnie dla braku jakiegokolwiek przeplywu pradu ten const bedzie zerem. Nie wiem czemu probujesz w arogancki sposob "ripostowac" uwage na temat swojego wpisu. Cos tam rozumiem. Stwierdzenie "dU/dt = const dla kondesatora" jest rownie sensowne jak np "dS/dt = const dla samochodow". W konkretnym przypadku (stala predkosc) jest to prawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   Dzięki za troskę - podstawy rachunku rózniczkowego znam i rozumiem. Wzor ktory napisales (dU/dt = const) jest prawdziwy dla ladowania/rozladowania pradem o stałym natezeniu.

   @TomAss83: Pudło, szukaj dalej :-). Wzór jest prawdziwy w każdych warunkach, oczywiście przy założeniu że t->0.

   To są podstawy elektrotechniki. Przy okazji, dla cewki (idealnej oczywiście) zależność ta będzie miała postać di/dt=const.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty Nie no sorry ale teraz ktos z nas wypisuje bzdury. Ty twierdzis ze ja. Ja twierdze ze "przy ladowaniu kondensatora prądem stałym dU/dt czyli pochodna napięcia w funkcji czasu na okladkach jest stala i proporcjonalna do natezenia pradu". W praktycznie każdym innym przypadku np. Kondensator wpiety w obwod zasilany napięciem przemiennym sinusoidalnym stwierdzenie ze dU/dt jest stale jest bzdura za ktora dostalbys 2 na pierwszym kolokwium z obwodow na dowolnej uczelni. Chyba ze rozumiesz przez dU/dt cos zupełnie innego niz ja bylem uczony. Dla mnie dU/dt to szybkosc zmiany napiecia w danej chwili czasu - czyki pochodna tej funkcji w jakims punkcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomAss83:

   Kondensator wpiety w obwod zasilany napięciem przemiennym sinusoidalnym stwierdzenie ze dU/dt jest stale jest bzdura za ktora dostalbys 2 na pierwszym kolokwium z obwodow na dowolnej uczelni.

   Haha... no popatrz a mnie uczyli że to jednak prawda :)

   Dla mnie dU/dt to szybkosc zmiany napiecia w danej chwili czasu - czyki pochodna tej funkcji w jakims punkcie.

   Tak, dokładnie tak jest. Ale już po raz drugi zapomniałeś o drugiej części zdania. Dwa razy powtórzyłem, że to należy rozpatrywać dla dt->0.

   Strzelaj dalej (albo zobacz do notatek z elektrotechniki ;-)). Zacytowałeś pierwszy z brzegu link który podał google dla "stringu dU/dt=const" ale tam jest zupełnie co innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty
   Jestem w zasadzie pewny ze zwyczajnie wypisujesz bzdury i jedynie twoje rozdete ego nie pozwala Ci przyznac racji (o glupote Cie nie posadzam - bo wiem ze piszesz z reguly sensownie). dU/dt z definicji oznacza ze t dazy do zera. Podaj mi prosze jakikolwiek link ktory potwierdzi to co napisales a napisales cytuje "dU/dt=cont dla kondensatora". Ja potrafie sie przyznać do bledu i chetnie to zrobie jesli pokazeez mi jakiekolwiek zrodlo potwierdzajace to co napisales. Owszem zajrzalem do google bo od ponad 15 lat nie mam nic wspolenego z elektrotechnika. Podsatowe nazwijmy je rownanie kondensatora to dU/dt=Ci. Gdzie C to pojemnosc i mozna ja uznac za const ale juz i to CHWILOWY prad i trzeba nie lada gimnastyki mozgu by uznac chiwlowa wartosc za const.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem w zasadzie pewny ze zwyczajnie wypisujesz bzdury i jedynie twoje rozdete ego nie pozwala Ci przyznac racji

   @TomAss83: Oj to nie są żadne bzdury, to jest właściwość kondensatora, którą tłumaczy się na lekcjach elektrotechniki. Ja Cię znam tu jako pieniacza więc ułatwiać sprawy nie będę ;-) Szukaj dalej.

   Wzory wzorami ale trzeba je jeszcze umieć zrozumieć. Same wzory nie wystarczą, trzeba jeszcze słuchać tego co prof na wykładzie terkocze ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty
   Jak tam sobie chcesz. Moim zdaniem brakuje Ci argumentów - podobnie jak w ostatniej rozmowie o tym czy pojęcie siła odśrodkowa jest poprawne czy nie. Ja wiem, że nie mam wiedzy w wielu obszarach, natomiast akurat doskonale rozumiem i potrafię zinterpretować takie podstawy jak wzór dU/dt = Ci , który moim zdaniem źle interpretujesz jako const. Ja tam wolę dyskusję na argumenty - Ty widzę wolisz grać w gierki przypinając mi łatkę pieniacza - ok rób jak chcesz. Jeśli uważasz ze jestem za glupi by zrozumieć to napisz jesli laska, chociaz bez tlumaczenia odpowiedź ile ta "stała" wynosi dla kondensatora o pojemności C. Jeśli nie zechcesz to kończmy tę dyskusję.

 •  

  pokaż komentarz

  Za reduktor zawsze WYKOP!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Dzięki. Tak właśnie działam.

 •  

  pokaż komentarz

  Za RS Elektronika zawsze wykop!

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie to dlaczego postanowiono udostępnić GPS akurat po tej tragedii samolotu Koreańskiego.

Naruto Gaiden – Hokage Đệ Thất chap 6 | 3PCS Green + Blue Violet + Red Light Beam Powerful 5MW Laser Pointer Pen | Alle categorieën