•  

  pokaż komentarz

  Widzę, że jak zwykle wywiązała się dyskusja na temat prequeli i nowej trylogii to dorzucę coś od siebie. Zwróciliście uwagę, że postaci wykreowane w Ostatnim Jedi są całkowicie pozbawione jakiejkolwiek motywacji? Nawet taki zasrany Jar Jar, ewoki, Sebulba, Wattoo czy nawet ci niedorozwinięci ludzie pustyni mieli jakieś cele i wiadomo było dlaczego działają w taki a nie inny sposób. Już nawet ta Rey czy ostatecznie Finn mają jakiś zarys. A w ostatnim Jedi mamy DJ'a i wk!#%iającą Chinkę.

 •  

  pokaż komentarz

  Star Warsy skończyły się kiedy przejął je Disney....

 •  

  pokaż komentarz

  Gościu trochę się czepia - jeśli nie podoba mu się film to nie znaczy, że cała koncepcja jest zła.

  Czepia się Rey, że tak dobrze wymiatała szablą (no bo przecież nie mogę użyć słowa "miecz" za żadne skarby :P) a jednocześnie zachwycą się Lukiem który miał tyle samo treningu (Yoda raczej z szablą go nie ćwiczył).

  Zachwyca się także prequelami gdzie walka na miecze była może efektowna ale jednak nie efektywna (czyli trochę samo-zaprzeczenie).

  Scena ze Snokiem może nie była idealna ale stare części tez miały słabe strony w podobnej kwestii (vide Szturmowcy :P) i nie można na jej podstawie dyskredytować całej koncepcji mieczy świetlnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalmt: powiedz mi, skąd w ogóle wzięli tego Snoka? Przegapiłem coś w poprzedniej części?

  •  

   pokaż komentarz

   @michalmt Problem polega na tym, że walka na miecze świetlne dwóch istot potężnych w mocy nie mogła być efektywna.

   Im bardziej bowiem chciałeś wygrać i pozbawić wroga życia, tym łatwiej było mu się bronić. Dla istot wrażliwych nie istnieje coś takiego jak zaskoczenie, bo one doskonale czują, że ktoś chce ich zabić. Doskonale to widać, gdy szturmowcy zaczynają mordować Jedi. Yoda doskonale widział co się zaczyna i był na to doskonale przygotowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalmt: Rey dosłownie wymiata szablą. Walka z tymi mikołajami czerwonymi to pokazała. A ona miała zero treningu. Dosłownie zero. Wymachiwanie drewnianym kijkiem nie jest nawet bliskie obsługi miecza - co dopiero miecza który może z łatwością zranić właściciela.

   Luc miał chociaż trochę treningu z Yodą i Obi a i tak przegrał z Vaderem i to mocno (dokładnie tak jak powinna Rey). Potem jest przerwa między częścią 5 i 6. Luke wraca w 6 części jak nowy chłopak - uleczony, nowy look (maybeline probably). Widać, że minęło sporo czasu między częścią 5 a 6 (internety podają między 1 a 6 lat). Przez ten czas Luke trenował zapewne jak poj?!%ny i czytał te śmieszne podręczniki jedi "Lightsaber for dummies". Dla tego jego druga walka z Vaderem już jest z innego poziomu niż Rey z komunistami.

   Do tego trzeba dodać fakt, że Rey po prostu wjeżdża z buta i napieprza a to Swolo Rena a to tych czerwonych. To jest zły scenariusz.
   Walki Luka są odrobiną walki i wielkim pojedynkiem na umysły. Vader nawet mocno nie jedzie swojego synka na początku - czasem mu przywali, próbuje go upokorzyć i przeciągnąć na swoją stronę. W drugiej walce to jeszcze bardziej widać - stary kapturnik zachęca Łukasza do zabicia ojca co wyzwoliłoby ciemną stronę, Łukasz namawia ojca do powrotu na jasną stronę i raczej się broni niż atakuje, tateł jest rozdarty między synem a kapturnikiem i dla tego idzie mu dosyć słabo. To jest dobry scenariusz.

   I ogólnie ja się zgadzam z autorem filmiku - disney nie rozumie mieczy świetlnych. One były właśnie magiczne, niesamowite, tajemnicze. Dla tego się nimi jarają wszyscy. To broń która była przeznaczona tylko dla wybrańców. No magia.
   I wchodzi tutaj taki czarny śmieszek, łapie za miecz i... i okazuje się, że ten obiekt kultu jest niczym specjalnym. A wcześniej sam Luke wywala go za siebie dla beki. No dla mnie cała magia tego przedmiotu prysła. To znowu pokazuje jak nie pisać scenariusza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Momash: To co działało zawsze na wyobraźnię, to nie bohatera który zostaje pokonany żeby się podnieść. Czy to Luke w pierwszej potyczce z Vaderem czy Rocky w pierwszej walce z Apollo. To nie jest motyw Gwiezdnych Wojen, a całej kultury która Disney zaorał. Na tym polega nawet motyw w filmach Jackie Chana, że jego bohater startuje z przegranej pozycji, a nie znikąd wpada na bombie i robi demolkę.

   Disney przedefiniował (czyt. Spłycił) nie tyle same GW i miecze świetlne, a cały kultorowy motyw bohatera. Z może i nadludzi, ale takich którzy zaczynali kompletnie zagubieni i bez umiejętności nabywanych dopiero treningiem zaliczających po drodze porażki które zmieniały ich podejście, mamy bohatera który po prostu w pewnym momencie umie wszystko i już. Nawet Matrix miał taką "klasyczna" drogę bohatera. A ta historia jaką zrobił Disney zwyczajnie niczym nie porywa, bo nie ma czym zainteresować widzą.

  •  

   pokaż komentarz

   a jednocześnie zachwycą się Lukiem który miał tyle samo treningu (Yoda raczej z szablą go nie ćwiczył).

   @michalmt: Luke był trenowany przez Obiego jeszcze po jego śmierci bo jak wiadomo mógł z nim rozmawiać i brać od niego nauki. To co widać w filmie to tylko fragmenty jego szkolenia w dodatku jak kolega wyżej zauważył między ep V i VI jest jakiś odstęp czasowy po, którym widać progres u Luka. W V cześci celem Vadera nie było tez natychmiastowe zgładzenie Luka, raczej się z nim patyczkował żeby go przechabacić na ciemną stronę. Tymczasem Ray przez całe życie biła sie jakimś kijkiem z pustynnymi wiesniakami i nie mając nawet sekundy szkolenia stoczyła i wygrała pojedynek z mistrzem zakonu Ren. W kolejnym filmie pokonała samego Luka Skywalkera a później z osobistą gwardią Snoke. Jak dla mnie koleś wypunktował k$%?ienie SW bezbłędnie.

  •  

   pokaż komentarz

   5 a 6 (internety podają między 1 a 6 lat).

   @Momash: 6 miesięcy, rocznikowo 3 ABY i 4 ABY

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż, to chyba dobrze że nie zagłębiałem się w uniwersum SW, przynajmniej ominie mnie rozczarowanie

 •  

  pokaż komentarz

  Kompletnie zrujnowali walkę, gdzie te pojedynki z 3 części ?

  GIF

  źródło: i.imgur.com (1.22MB)

ダウンロード APK | 30 días juntos | Autodata 8 45 + Crack FULL