•  

  pokaż komentarz

  Miecze świetlne to nic - Rozwalenie największego statku Najwyższego Porządku poprzez skok w nadprzestrzeń to była dopiero porażka, pomimo że scena efektowna...

 •  

  pokaż komentarz

  DIsney - gratuluje zabicia serii SW.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: jakby nie było nowych filmów to seria już by i tak nie żyła, a tak sobie trochę ludzie zarobili i jeszcze zarobią ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: Zarząd Disneya płacze w drodze do banku.

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba: Poplacza jak dalej bedzie tak, jak jest...

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: Czyli niby jak, bo już w ostatnim kwartale 2018 odrobił zakup Lucasfilm za 4 miliardy dolarów?

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba: Kupili SW za $4mld. Jak na razie to chyba sporo im jeszcze brakuje, żeby wyszli na zero ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: wiesz że oni zarabiają kasę nie tylko na filmach ? Myślę że już spokojnie odrobili te 4 miliardy

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: Ciężko powiedzieć, ale z pewnością trudno mówić o sukcesie. 4mld to jednak kupa kasy, a jak filmy się nie sprzedają, to reszta też nie bardzo. Na pewno zarobili znacznie mniej niż zakładali i jeszcze oberwało im się wizerunkowo.

   Do tego Battlefront II też okazał się katastrofą (a na pewno mieli z tego procent od zysków).

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: No, kiepsko się sprzedają te filmy. Ostatni film Solo to chyba pierwszy który można uznać za wpadkę. Ale tutaj dużo rzeczy zawiniło od marketingu, kłopotów na planie aż do kiepskiego terminu premiery zaraz po poprzednim filmie.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: IMG_20190103_220401.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: VII była sukcesem, Rogue One też. TLJ sprzedało się całkiem nieźle, ale zebrało masę negatywnych opinii przede wszystkim od fanów i Solo był porażką, bo fani olali ten film i duża część na pewno zrobi tak z IX (np. ja) i nie ma szans, na to że co roku Disney będzie wypuszczał byle co, a ludzie i tak będą oglądać, a chyba takie było założenie.

   Jak dotąd wątpię, żeby choćby wyszli na zero (do Disneya trafia tylko część z tych kwot i trzeba odliczyć koszty produkcji i marketingu), więc jak IX będzie klapą, to to będzie taki sobie interes.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dotąd wątpię, żeby choćby wyszli na zero

   @cyrkiel: http://www.businessinsider.com/star-wars-box-office-disney-4-billion-lucasfilm-purchase-2017-12?r=US&IR=T To artykuł z zeszłego roku. Myślę że nie doceniasz możliwości zarabiania pieniędzy na tej marce. To nie tylko filmy i gry. http://www.thedailybeast.com/how-star-wars-revolutionized-the-toy-industry?ref=scroll Ten rynek ciągle przynosi im mnóstwo pieniedzy

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: Ja nie twierdzę, że oni nie zarobią, tylko że zainwestowali kupę szmalu, a zysk raczej będzie znacznie niższy od zakładanego. Ten pierwszy link twierdzi, że Disney odrobił się na samych filmach, co jest nieprawdą. Bo to są przychody do podziału i jeśli się nie mylę, to Disney ma z tego jakieś 50% (a resztę zgarniają np. kina). Czyli trochę ponad 2mld, a o tej kwoty trzeba jeszcze odjąć jakieś 750mln, które wydali na produkcję. Czyli optymistycznie licząc na czysto zarobili maks 1,5mld. Czy zarobili 2,5mld na licencjach? Możliwe, ale raczej nie więcej. Jak podaje drugi link sukces interesu z zabawkami wynikał nie tylko z ogromnej popularności filmów, ale też z braku konkurencji na tym polu. Dziś konkurencja jest gigantyczna, a na filmy poszli głównie starzy fani i wyszli zawiedzeni. Kylo Ren to nie Vader, Rey to nie Luk, tylbo BB-8 daje radę i rzeczywiście jest popularną zabawką.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Czy pracujesz dla Disney ? Ja myślę że korporacja tej wielkości nie kupuje czegoś bez planu.

   a na filmy poszli głównie starzy fani i wyszli zawiedzeni.

   @cyrkiel: To dużo ich musiało pójść skoro trzy części od Disneya zarobiły więcej niż pozostałe.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja myślę że korporacja tej wielkości nie kupuje czegoś bez planu.

   @suluf: Mieli plan, ale nie do końca się udał. Zdarza się najlepszym. A korporacjom tej wielkości bardzo często zdarza się kupować mniejsze firmy i je niszczyć, bo nie rozumieją na czym polegał ich sukces.

   To dużo ich musiało pójść skoro trzy części od Disneya zarobiły więcej niż pozostałe.
   Siłą rzeczy popularne serie zdobywają coraz więcej fanów z czasem, bo starzy jeszcze nie są tak starzy, żeby umierali, a rodzą się nowi. Do czasu kiedy fani są zawiedzeni i przestają chodzić na następne filmy i nie zabierają na nie swoich dzieci i znajomych.

   Tylko nie wiem z czym się właściwie spierasz. TFA było niewątpliwym sukcesem komercyjnym i zostało dość dobrze przyjęte przez fanów, chociaż raczej bez szczególnych zachwytów. Podobnie Rogue One. Ale na TLJ poszło już znacznie mniej ludzi, a wielu z tych, którzy poszli stwierdziło, że na kolejne już nie pójdą. Disney planował zrobić 6 filmów, jeśli już po 3 stracili większość widzów to będzie im bardzo ciężko zrealizować zakładane zyski. A zainwestować 4mld, żeby po kilku latach być mniej więcej na zero, zarżnąć kurę znoszącą złote jajka i popsuć sobie wizerunek (po raz kolejny), to kiepski interes.

 •  

  pokaż komentarz

  Cały ta wojna o GW ma podłoże czysto wiekowy. Dobrze jest to wyjaśnione w jednym odcinku HIMYM gdzie poprostu laska która była mała gdy wyszły te miśki w starej trylogi chyba ewoki. Jej się podobają starszym widzą już nie, odczuwają poprostu tandete wciśniętą na siłe dla kasy z zabawek. Dalej w temacie jestem z 1990 a wiec jako ok 10 letbu chłopak obejrzałem Mroczne Widmo z Jar Jarem to chyba pierwszego orgazmu dostałem choć to kicz tak jak ewoki. I dlatego tak się dzieje że epokowo w produkcji brali ludzie w różnym wieku mając wpły na to co im się podobało itd itp tak samo jest z odbiorcami młodym będą się podobać nowe części na stare że to kicz. Ale napewno jedno jest pewne Disney odj... Totalnie wciskając aż ponad porawność polityczną.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze trochę zarządu Disney'a, a skończy się jak na załączonym xD

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Dziwne, ze Kylo Ren ma taki miecz, co obraza muzułmanów.

Annie Wersching | Headsets | I Still See You