•  

  pokaż komentarz

  Pracuj na umowę którą co miesiąc trzeba podpisywać na nowo, opublikuj list w którym otwarcie krytykujesz swojego pracodawcę i piszesz jak ci u niego źle. Co może pójść nie tak?

 •  

  pokaż komentarz

  Niech idzie do Biedronki, tam dostanie umowę o pracę, po co pracuje w Amazonie i jeszcze narzeka.

 •  

  pokaż komentarz

  Podawanie w artykule czasu pracy razem z dojazdem to jest zagrywka godna statuetki złotego Goebbelsa. Ktoś jej kazał się zatrudniać daleko od miejsca zamieszkania? Tytuł równie clickbajtowy, obsmarowała pracodawcę chwilę przed końcem terminowej umowy o pracę a potem "dzień później straciła pracę". Skoro jej tak źle było to pracodawca raczej wyświadczył jej przysługę...

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: ta pani jakiś czas temu żaliła się w tok fm dokładnie w ten sam sposób, a prowadzący na jej poziomie (Piotr Maślak): "to można pracować dłużej niż 8 godzin?"

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: może to był apel dla innych, którzy kuszeni perspektywą zarobienia na święta 10 tys. zł myślą żeby tam pójść, a nie jest tak kolorowo jak w reklamie. Nie wiem skąd jest ta dziewczyna ale znam przypadki, że ludziom dojazd zajmował ponad 2 godziny bo autobus jeden zgarniał ludzi ze wszystkich pobliskich wioch. Ale w czym problem, przecież mogła kupić sobie samochód i nim dojeżdżać. Problem w tym, że dojeżdżając autem nie starczyłoby jej na paliwo o kosztach eksploatacji nie wspomnę. Wypłata wypłacana jak u Janusza w ratach przez pół roku, czyli dostajesz max 1600 zł na konto i potem przychodzą jakieś wyrównania przez pół roku, na zasadzie po 20 zł, 100 zł, jakieś cięte premie ale wcześniej musisz swój czas na przerwę marnować u ludzi z HR i wyjaśniać dlaczego dostałeś tak mało. Jeżeli chcesz żeby było Cię stać na tą pracę musisz się ratować kredytem chwilówką, bo nie masz za co żyć. I wpadasz w spiralę zadłużenia ale masz pracę w Amazonie i wyżywienie za 1 zł i wtedy musisz tam jechać. Bo nie masz samochodu a w związku z tym nie jesteś elastyczny, nie podjedziesz szybko na rozmowę o nową pracę, bo mając nocną zmianę "pączek" z wolną środą, w ten dzień nie zrobisz nic oprócz pójścia do kibla za potrzebą, leżysz i śpisz. Ale dla Amazona bardzo dobrze bo w czwartek będziesz wypoczęty z pełną mocą.
   Kolejnym mitem jest to, że jak będziesz z siebie dawać 1000% normy i siebie to Amazon pozwoli ci zostać i tam pracować. Kit na który ta dziewczyna się złapała i gorzko rozczarowała, nie ma znaczenia jak mocno pracujesz, jesteś rekordem w excelu i zwalniają od komórki a do aa. Amazon nie potrzebuje ludzi w miesiącach innych poza pickiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kkrycha:

   może to był apel dla innych, którzy kuszeni perspektywą zarobienia na święta 10 tys. zł myślą żeby tam pójść, a nie jest tak kolorowo jak w reklamie.
   Wydaje mi się, że jeśli ktoś wierzy w bajkę że za przewalanie pudeł dostanie 5 do rąsi każdego miesiąca, to ich nic nie uratuje, żaden apel ani informacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @autechrak: bo są ludzie którzy od zawsze pracują po 8 h i dobrze zarabiają, później która się trafi że pracuje 14h i zarabia tyle co ty po 8, to jest nie do uwierzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: ale ludzie widzą reklamę w internecie, na plakatach "... zarób 10 000 zł w 3 m-ce" i myślą sobie, kurde firma duża, istnieje, ludzie tam jeżdżą, dlaczego ja mam nie spróbować. A prawda jest taka, że ta amazońska reklama niczym nie różni się od reklam "wygrałeś iphona kliknij...".
   Przekalkuluj czy cię stać na taką pracę, weź te wszystkie czynniki o których pisze dziewczyna i pomyśl.
   Kiedy już się zdecydujesz i wsiądziesz do autobusu to nagle zostajesz zaczarowany. Fajne kolorowe miejsce, ludzie biegający w porządku, można z nimi pogadać, słyszysz, że firma pokłada w tobie nadzieje, robi ci cykl szkoleń, które wydają się ważne a na marginesie nie wykorzystasz ich nigdzie indziej, pracuj ciężko a my to docenimy i uszanujemy a jak będziesz chciał to zostaniesz z nami na dłużej, na lepszych "niebieskich" zasadach. Myślisz sobie, kurcze praca faktycznie niewymagająca nieskomplikowana, dajesz radę, wykonujesz ją solidnie, dlaczego tu nie zostać, myślisz. Otóż nie zostaniesz, bo po 3 m-cach jesteś niepotrzebny, firma wystawi cię za bramę w najmniej odpowiednim momencie o 1 w nocy i do 5 rano, będziesz czekać na przystanku na autobus, który po raz ostatni zawiezie cię do domu. A za okres 3 m-cy nawet nie zbliżysz się do obiecanych 10 000 zł, ba podliczasz na koncie jest prawie połowa obiecanej kwoty, bo nie masz premii za ponad wyniki, bo magazyn nie wyrobił jakiś norm no i obiecane premie za stawianie się do pracy i punktualność też szlak trafił, bo w jednym miesiącu z powodu oblodzenia dróg autobus się spóźnił a co za tym idzie również i ty a w pozostałych miesiącach system nieprawidłowo odczytał twój powrót po przerwie do pracy. A że cię już tam nie ma i nie możesz wyjaśnić bezpośrednio zaistniałych pomyłek, to kolejne m-ce siedzisz na telefonie próbując coś załatwić i wyjaśnić. Faktycznie błędy się wyjaśniły i przez kolejne 10 m-cy dostajesz jakieś wyrównania po 20 zł w dziesiątkach przelewów.

   Kiedyś się zastanawiałem nad kwestią płaconej kasy pracownikom. Amazon płaci uczciwe stawki firmom zewnętrznym. Przewoźnicy nie narzekają, dzięki pieniądzom amazona rozwijają swoje floty autobusów, firmy obiadowe nie narzekają, ochroniarze zatrudnieni przez zewnętrzną firmę mają stawki ponad rynkowe, znajoma firma robiła im imprezę i też była mega zadowolona bo przycięli ich ostro, to dlaczego amazon nie może zgarnąć z rynku 500 zamiast 2000 ludzi, którzy śmiałoby ogarnęli temat, zapłacić im stawkę 50 zł za godzinę, te 500 osób za taką kasę dałoby się pociąć, żadnych obiadów, żadnych dowozów , żadnych atrakcji, obóz pracy. Ale wtedy nigdzie byś nie przeczytał jak jest w amazonie źle, ludzie za taką kasę nie pisnęli by słówka. Mówiliby jest ciężko ale można zarobić i temat sam by się ucinał. A dlaczego tak nie płaci? Chodzi o efektywność pracy, praca jest na tyle prosta, że robi się ciężka i umysł dostaje w taki sposób że po jakimś czasie skutki jego pracy są nieodwracalne. Największą efektywność pracy w magazynach amazona uzyskuje się między 1 tygodniem pracy a 10 tygodniem pracy, potem to jest równia pochyła. Pracownik robiący 6 m-cy to samo nie powróci do takiej samej efektywności jak 5 m-cy wcześniej, choćby nie wiadomo jak ściskał tyłek. Rutyna w tym przypadku jest największym wrogiem bo nie daje wymaganej efektywności. I w amazonie doskonale o tym wiedzą, że muszą mieć świeżą krew, żeby wyciskać z magazynu maksa.

  •  

   pokaż komentarz

   @gdziemojdres: masz rację, peak oczywiście, mój błąd ale mój mózg był i jest zamknięty na amazoński slang...

  •  

   pokaż komentarz

   @kkrycha: Pracowałam w Amazonie 3x po 2 miesiące i kompletnie nie zgadzam się z tym, co piszesz. 1600zl za miesiąc pracy? Dostawałam 2k netto bez nadgodzin. W okresie świątecznym bonus 1600zl netto nawet kiedy pracowałam na pół etatu. Narzekanie na 2-godzinny dojazd.. Może nie szukaj pracy oddalonej o 80km, skoro nie pasuje Ci czas dojazdu? Autobus jest darmowy, a co za tym idzie musi przejechać przez wszystkie wioski po drodze. Co do przedłużenia umowy - za każdym razem miałam propozycje przedłużenia po nowym roku, mimo, że nie robiłam 200% normy tylko 90%-100%, a przez ostatnie 2 tygodnie około 70%. Amazon poza peakiem nadal potrzebuje ludzi, a skoro w okresie światecznym ma ich 3x więcej zostawia tych najbardziej wydajnych i oczywiście stałych pracowników z umową bezterminową. Co do tego, że nie dostałeś premii bo autobus się spóźnił.. Jedno spóźnienie nie wyklucza Cie z otrzymania premii, poza tym powinieneś jeszcze w tym samym dniu pójść do kadr i wytłumaczyć sytuację. System nieprawidłowo odczytał :))
   Przez te kilka miesięcy w Amazonie poznałam wielu ludzi, którzy jedyne co robili to narzekali. Non stop, na każdej przerwie jaka ta praca c$$%@wa, jak się nie można wyspać, trzeba pracować, trzeba chodzić. I po całym dniu narzekania na drugi dzień czekają na przystanku :) Wszystkiego dowiadujesz się na pierwszym spotkaniu rekrutacyjnym, to że ludzie się na to godzą a później narzekają jest dla mnie niezrozumiałe. Owszem, jest to obóz pracy i sama nie mogłam tam wytrzymać dłużej niż 2-3 miesiące. Monotonia, każdy pracownik jest traktowany jak mało rozgarnieta małpa, słaba lokalizacja. Mimo wszystko dla kogoś, kto nie ma wykształcenia ani ambicji amazon oferuje najlepsze zarobki i warunki pracy. U którego januszexa dostaniesz darmowy transport, darmowy obiad, nadgodziny płatne podwójnie, bonus świąteczny 1600zl i jakieś dodatkowe bonusy za polecenie kolegi?

  •  

   pokaż komentarz

   @NacpanaKislem: ale piszesz z perspektywy osoby zatrudnionej przez agencje na zielonym badge'u. Mój wywód dotyczy niebieskich zatrudnionych bezpośrednio przez amazona. Rozumiem, że proponowali Ci przejście na bezpośrednie zatrudnienie z amazona po nowym roku?

  •  

   pokaż komentarz

   @NacpanaKislem: 2000 zł za to jak sama mówisz obóz pracy - to jest dobra pensja Twoim zdaniem? Przecież to straszna nędza jak za fizyczną pracę zmianową, na jakimkolwiek magazynie/produkcji lepiej teraz płacą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corium: Za pracę, którą może wykonywać każdy debil bez szkoły średniej? Myślę, że to konkurencyjna stawka. Zarobisz więcej niż na kasie w markecie czy w innej gównopracy, kompletnie bezstresowo. A zrobił się z tego obóz pracy właśnie przez pracowników, którzy brali na potęgę L4, kradli (dlatego nie można wnosić telefonów ani mp3 na magazyn), prowokowali wypadki w pracy itp. Niestety przy takiej ilości pracowników ciężko podchodzić do wszystkich indywidualnie. Nie bronię w 100% Amazona - system premii za wyniki całego działu jest idiotyczny, stawka mogłaby być większa, traktowanie wszystkich jak bydło jest bardzo dołujące. Ale w porównaniu do moich innych dorywczych prac (głównie w gastronomii) warunki były naprawdę dobre. Szczególnie dla studentki, która za dwa dni pracy w tygodniu dostawała 1000zl a to tego jeszcze 1600zl bonusu

   @kkrycha: Nie proponowali mi przejścia na niebieski, ale znajomemu, który przedłużył umowę zaproponowali na początku lutego (magazyn w Sadach).

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzie nie pracowałem praktycznie wszyscy narzekali. Nie rozumiem tego wogóle, jak nie pasuje, to trzeba się zwolnić albo założyć swoje DG.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem tego wogóle, jak nie pasuje, to trzeba się zwolnić albo założyć swoje DG.
   tylko wiesz, nie wszyscy są specjalistami którzy mogą wybierać na rynku pracy - i to właśnie ich dotyczą te problemy nam nie znane
   @Arek444:

  •  
   Instruktor_seksu

   +28

   pokaż komentarz

   Gdzie nie pracowałem praktycznie wszyscy narzekali. Nie rozumiem tego wogóle, jak nie pasuje, to trzeba się zwolnić albo założyć swoje DG.

   @Arek444: dokładnie a jak nie pasują podatki to są inne kraje droga wolna nie rozumiem czemu pracodawcy marudzą na rząd

  •  

   pokaż komentarz

   tylko wiesz, nie wszyscy są specjalistami

   @megawatt: DG może otworzyć nawet dziecko po 4 klasach podstawówki. Później może sobie zatrudniać nawet tylko same dzbany które będą go opluwać i narzekać jak im źle ;)

  •  

   pokaż komentarz

   tylko wiesz, nie wszyscy są specjalistami którzy mogą wybierać na rynku pracy - i to właśnie ich dotyczą te problemy nam nie znane

   @megawatt:

   przeciez na DG moze nawet robic za sprzataczke albo ciecia :]

  •  

   pokaż komentarz

   DG może otworzyć nawet dziecko po 4 klasach podstawówki.

   @juesend_ej: otworzyć tak, ale prowadzić jakiś biznes nie - więc nie wiem co na celu ma pisanie, że czwartoklasista jest w stanie otworzyć DG (zresztą zaraz wpadnie w jakąś pułapkę ustawioną przez ustawodawcę)

  •  

   pokaż komentarz

   przeciez na DG moze nawet robic za sprzataczke albo ciecia :]

   @sylwek2k: w papierowym państwie tak

  •  

   pokaż komentarz

   otworzyć tak, ale prowadzić jakiś biznes nie

   @megawatt: Załóżmy że tak jest. I to niby znaczy, że jeśli ktoś jest takim kretynem że potrafi tylko przerzucać pudła na magazynie - to znaczy że powinien na innych pluć, szkalować i wymyślać jakieś niestworzone historie?

   Jeśli ci takiej patologi żal to sobie sam otwórz działalność i jej płać, nie widzę absolutnie żadnych przeszkód :D

  •  

   pokaż komentarz

   w papierowym państwie tak

   @megawatt:

   ale co ma do tego panstwo?

   chcesz, otwierasz jakas dzialalnosc, szukasz klientow i zarabiasz

   pokaż spoiler lub nie


   do dawania dupy nawet firmy nie musisz zakladac, a na dodatek, panstwo nie bedzie chcialo swojej alfonskiej dzialki...

  •  

   pokaż komentarz

   @Instruktor_seksu: No niestety teraz już nie można rząd się o to postarał żeby przenoszący działalność zapłacić jedną piątą swojego całego majątku jako exit tax. Maowiecki wiedział do czego jego polityka prowadzi więc z góry zabezpieczył się by niewolnicy nie spierdzielili. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   Instruktor_seksu

   +1

   pokaż komentarz

   No niestety teraz już nie można rząd się o to postarał żeby przenoszący działalność zapłacić jedną piątą swojego całego majątku jako exit tax. Maowiecki wiedział do czego jego polityka prowadzi więc z góry zabezpieczył się by niewolnicy nie spierdzielili.

   @1realista1: mogłeś wcześniej wyjechać, nikt cie siłą nie trzymał, weź kredyt zmień prace, trzeba było się uczyć, państwo jest biedne i zostawia ludziom tyle ile może dlatego klepiesz biede pracodawco, widzisz wystarczy być konsekwentym w logice i pracodawcy sami mogą sobie odpowiedzieć na swoje troski bo odpowiedzi bardzo dobrze znają

  •  

   pokaż komentarz

   @Instruktor_seksu: Ja nie jestem pracodawcą ale nie podoba mi się jeżeli rząd próbuje dokopać nawet mojemu sąsiadowi bo dziś udupią jego a jutro mnie i taka idea powinna przyświecać wszystkim Polakom. Dlaczego część się cieszy że drugiemu dzieje się krzywda? Nie podoba mi się polityka sprowadzania wszystkich do roli niewolników gdzie pozostali niewolnicy cieszą się że tym co mieli lepiej to też będzie się działo gorzej, z resztą exit tax nie dotyczy tylko pracodawców bo z tego co się orientuję to wbrew zapowiedziom rządu dotknie niestety wszystkich ale ja to powinienem mieć przecież w dupie bo ja skorzystałem z okazji i zarobiłem na zachodzie jeszcze gdy takich głupich przepisów nie było. Powinienem się według ciebie cieszyć że mi się udało a innym się nie uda tak? Nie kutwa, głupotę tych skorumpowanych pseudo elit trzeba piętnować na każdym kroku i Polacy powinni się trzymać w życiu jednej idei, że przepisy to mają służyć nam wszystkim, całemu społeczeństwu od przedsiębiorców po pracowników bo jedni bez drugich sobie niestety nie poradzą, społeczeństwo najpierw powinno wiedzieć kto tak naprawdę ich dyma, dzieli i rządzi nimi.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkiWschod: Żeby mówić o patologii to wypadałoby mieć w ręku wypowiedzenie umowy o pracę a nie latać jak poj%!#ny żeby przedłużyli, a później jojczeć że nie chcieli tego zrobić. Bo gdybym poszedł np. na patologiczną imprezę to chyba logiczne, że bym stamtąd jak najszybciej wiał... a nie kwiczał jak to źle, że "patusy" mnie wygoniły ;)

   to ledwo doskakujesz do klasy średniej
   Po prostu mam dość tej polskiej hołoty która gardzi uczciwą pracą a później ten kraj wygląda tak jak wygląda, że jakość obsługi klienta nie umywa się do żadnego cywilizowanego państwa bo każdy dzban w tej "robocie" - męczy się za ojczyznę.

   A pogarda to jest wtedy kiedy ludzie myślą, że powinni korzystać z dobrodziejstw wymiany handlowej ale sami nie muszą pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   Instruktor_seksu

   0

   pokaż komentarz

   rząd próbuje dokopać nawet mojemu sąsiadowi bo dziś udupią jego a jutro mnie

   @1realista1: gdyby pracodawcy nie próbowali dokopać swoim pracownikom to mogła by być solidarność a tak to jebcie się na ryj, miłego niżu demograficznego, ja wyjeżdzam, ściągnijcie sobie ciapatych jak macie mało rąk do pracy, będą pracować i ruchać wasze żony, p%%%$@!e polskich pracodawców

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Instruktor_seksu: Jeszcze raz napiszę że ja nie jestem pracodawcą więc nie na mnie wylewaj swoją frustrację z jednej jednak strony staram się ciebie zrozumieć bo sam rozczarowałem się rynkiem pracy w Polsce i to nie w jakiejś pipidówie tylko w Stolicy, nie wiedziałem że w mieście gdzie tak duże są koszty życia tak mało płacą fachowcom.

  •  

   pokaż komentarz

   nie, nie rozumiesz. umowa jest przedłużana w amazonie co miesiąc o miesiąc

   @WielkiWschod: Dziewczynie się nie podobało. Gdyby jej przedłużyli tą umowę to nie dość że byłoby to kompletnie bezsensowne, to niemoralne. Ktoś kto nie lubi swojej pracy nie może być dobrym pracownikiem, z definicji. Pracodawca powinien w tym wypadku dać szansę komuś kto sobie nie radzi, ale przynajmniej nie jest takim dzbanem żeby jojczeć że to jaką sobie robotę wybrał to "czyjaś wina".

   To bardzo proste. Jest 2 pracowników. Jeden nie nadąża drugi ciągle ględzi, narzeka i się męczy. Który powinien zostać zwolniony? To chyba oczywiste.

   dopiero po artykule się zreflektowali, że takie jednostki trzeba z pracy usuwać
   Oczywiście, trzeba usuwać takich ludzi jak najprędzej bo swoją toksyczną mentalnością wpływają źle na każdy aspekt prowadzenia biznesu, włączając w to innych pracowników. I być może będziesz znowu tu wypisywał jakieś ckliwe bzdury, ale to że się komuś w życiu nie ułożyło nie uprawnia go do tego, żeby zatruwał życie innym ludziom i domagał się żeby mieć za to płacone.

   bardzo zdrowa jest sytuacja gdy można otwarcie mówić o tym co się dzieje w zakładzie pracy.
   I nikt nie mówi, że nie można o tym otwarcie mówić. A pracodawca ma święte prawo nie płacić ludziom którzy do pracy nie przychodzą pracować tylko prowadzić swoje wojny ideologiczne, albo po prostu się nie nadają.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Arek444: Sam pracuje w amazonie i pracowałem w kilku innych firmach. Amazon przy rekrutacji ludzi do pracy, robi zupełnie to samo co każda inna firma. Amazon to duża firma, więc tutaj wszystko robi się na większą skalę, stąd ten jazgot na nich. Jak ktoś się stara, jest pracowity to amazon takich trzyma i przedłuża umowy.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli magazynierzy, sprzątaczki i ochroniarze na 12 godzinnych zmianach to lubią swoją pracę?
   @WielkiWschod: Cóż, nie każdy jest nierobem i kretynem który chodzi do pracy której nienawidzi, żeby męczyć siebie i innych. Pewnie kilku emerytów woli wyjść do ludzi niż cały dzień siedzieć przed telewizorem. A te 12h zmiany to też co drugi dzień albo od święta.

   mówienie głośno o nieprawidłowościach zakładu pracy to nie jest bycie toksycznym człowiekiem
   Oczywiście, że jest ... bo o nieprawidłowościach to się mówi managerowi który za nie odpowiada a nie wierszoklecie z gazety który nie może nic. Przynajmniej w kręgach cywilizowanych. Ty byś pewnie też nie chciał żeby o "nieprawidłowościach" związanych z twoją osobą firma gadała w ogólnopolskiej prasie. Gdyby później wymagała, żebyś jeszcze nadal tam pracował to byłoby już kompletne zbydlęcenie.

   nie masz informacji jak pracowała w Amazonie a to co robi poza pracą to jej prywatna sprawa do ciężkiej cholery
   Ale chodzi mi o ten twój kwik o "biednych ludziach bez możliwości". Zdaje się że o polskiej edukacji decyduje polski rząd a nie Amazon. A pracowała tak, że umowa nie została przedłużona, czyli źle. Bo to jest bardzo proste. Pracodawca decyduje o tym, czy pracownik dobrze pracuje. Pracownik decyduje o tym, czy pracodawca dobrze mu płaci. Skoro to był taki pracownik roku to sobie go przyjmij, niech na ciebie pluje w gazecie. Jeszcze jej dorzuć z parę stów jako bonus skoro jest taka wspaniała...

   ty mówisz, a właściwie to cieszysz się, że ktoś stracił pracę bo obnażał patologie swojego zakładu
   Ja tam z niczego się nie cieszę. Twierdzę po prostu, że jeśli cię dziwi, że jeśli na kogoś plujesz to z tobą może później nie chcieć pracować - to jesteś idiotą. Babie się nie podobał pracodawca, a pracodawcy ona. Umowa nie została przedłużona, wszystko jak najbardziej prawidłowo skoro ani jeden ani drugi nie chcą z sobą robić interesów.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   No tak, emeryt idzie na ochroniarza na 12 godzinna zmianę z pasji

   @WielkiWschod: Jeśli nie poszedł z pasji to pretensje do rządu, że musi. Do rodziny - że ma go w dupie. A nie do prywatnej firmy że jako jedyna jest mu w stanie zaoferować robotę. Moim zdaniem problem z idiotami jest taki, że po prostu nie rozumieją, że nie każdy budynek w Polsce to oddział opieki społecznej.

   A jak zamiast tego relaksuje się oglądając
   Niech sobie nawet w pracy rucha lachony jeśli pracodawca nie ma z tym problemu.

   Zaś presja społeczna nigdy niczego nie załatwiła
   Jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej to zwykle załatwia bardzo wiele, na minus. Za to historia pracy załatwia bardzo dużo na plus. Wiesz, możesz być idiotą i nie rozumieć dlaczego, mnie już się nie chce ci tłumaczyć tak oczywistych spraw, jak to że historia pieniactwa o niezbyt dobre dossier ;)

   Jeśli chodzi o mnie to laska już na wstępie byłaby skreślona za posiadanie na fb wzmianek o antyfaszyzmie i macicy z "fuckiem". Dlatego napisałem o szerzeniu ideologii a jak ty chcesz sobie pracować z toksycznymi ludźmi, idiotami i nierobami to twoja sprawa... Tak nawet trochę nie wiem o co masz ból dupska. Jest nadwyżka "towaru" na rynku. Jest masa ludzi wiecznie skrzywdzonych, niezadowolonych, którzy robią wszystko "za karę". powinieneś się cieszyć.

   Nie wiem, kwestionujesz istnienie ludzi przypartych do muru?
   Nie po prostu twierdzę, że prywatne firmy są od pomocy obcym ludziom tak samo jak ty. Więc skoro tak ci ich żal, to pomagaj. Gdyby na mnie ktoś "przyparty do muru" urządził nagonkę w gazecie to mógłby liczyć co najwyżej na kopa w dupę na odchodne. Ty widocznie lubisz jak na ciebie plują, ja nie.

   Pracowała tak, że chcieli przedłużyć z nią umowę.
   Ty chyba nadal nie rozumiesz, że już nie chcą. A jutro mogą nawet uznać że pracowała dobrze... i znowu chcieć. No patrz jaki ten świat jest dziwny, ludzie zmieniają zdanie ;)

   Problemem jest to, że powodem zwolnienia
   Może przyjmij po prostu do wiadomości, że o tym gdzie pracujesz decydują 2 strony dobrowolnej umowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkiWschod: Ten twój kwik to po prostu typowe brednie pisane przez nierobów, którym zawsze i wszędzie jest źle. Znam parę osób pracujących w Amazon. Ot normalna firma i dość dobre warunki. Tylko, że to się nie przebije do gazet bo to, że to normalna firma w której są dość dobre warunki to żadna sensacja.

   I masz rację pracodawca ma obowiązek przestrzegać praw pracowniczych i L4. Ale nie ma żadnego obowiązku dawać ci pracę.

   Poza tym nie wyzywam. Pokazuję, że jesteś hipokrytą. Bo kiedy napisałem żebyś ty pomagał ludziom to dupsko ci pękło. A ty jedynie się miotasz stąd do Arizony, bo ty po prostu nienawidzisz pracy więc gadasz tak jakbyś tam był i to widział.

   Opinie w internecie zawsze są złe, bo jak ktoś jest dzbanem to zawsze łatwiej zwalić na firmę to, że się nie nadaje. I generalnie to tylko obraz skrajnej głupoty żeby się tym sugerować, bo równie dobrze można bredzić że nawet prezesi polskich banków są wyzyskiwani i biedni... bo biorą zasiłki na dzieci. I oczywiście idiota który nie wie czym to jest spowodowane będzie później jojczał o niesprawiedliwości i wyzysku.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkiWschod: No to sobie bądź w lepszej sytuacji materialnej ode mnie. Nawet 150 razy. Co mnie to obchodzi? To nie żaden powód, żebyś innych okradał.

   do ciebie nie czuję się lepszy
   Oczywiście, że czujesz się lepszy. Jesteś roszczeniowym nierobem który myśli, że inni powinni być zmuszani do tego, żeby robić z kimś interesy.

   że pracuję przy django i udało mi się dobić do 3 średnich krajowych
   Wow szakunec :D Pewnie ci cholernie źle bo wolałbyś rozwalać witryny sklepowe "prywaciarzy" w szeregach antify a pracodawca tak cię wyzyskuje i okrada że każe ci klepać te głupoty na klawiaturze. Chłopie, skończ się ośmieszać :D

   pokaż spoiler A jeszcze lepiej skoro masz aż 3 średnie krajowe to opyl jedną "krzywdzonym" pracownikom korporacyjnym ... którzy są tak krzywdzeni że uciekali do tych korporacji z polskich firm aż się kurzyło ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   to, że zarabiam 3 średnie krajowe zostało tylko tu użyte po to byś już przestał zarzucać mi bycie biedakiem czy nierobem

   @WielkiWschod: Oczywiście, że jesteś nierobem. Nierób to stan umysłu. Biedakiem cię nie nazwałem, stwierdziłem po prostu że ludzie którzy myślą tak jak ty są na najlepszej drodze.

   I już ci tłumaczyłem jak ja to widzę. Możesz sobie siedzieć na L4 nawet 365 dni w roku, ale żaden prywatny biznes nie ma ci ani obowiązku za to płacić ani dawać roboty. Oczywiście jak chce to może. Moim zdaniem to patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkiWschod: Ty się powinieneś leczyć, bo wydaje ci się, że wolność i prawa pracownicze polegają na tym, że inni mają cię słuchać a ty będziesz sobie robił co chcesz. Jak już dorośniesz to zrozumiesz, że to tak nie działa.

   W case z amazonem chodzi moim zdaniem o to, że rodzime janusze biznesu posmarowały bo im się skończył dopływ niewolników odkąd na rynku jest konkurencja a korporacje przenoszą do nas biznes.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkiWschod: Wiesz to dość proste. Ja nie lubię związków zawodowych i nierobów bo każdy taki kleszcz ssie pieniądze z firmy które mogłyby być przeznaczone na inwestycje albo podwyżki. Ty tego nie rozumiesz, cóż trzeba być idiotą żeby nie ogarniać tak podstawowych spraw.

   Jeśli zamiast pracować wolisz się byczyć na L4 to idź sobie po prostu do jakiejś państwowej firmy gdzie wyniki ma się gdzieś i tyle. Nie każdy biznes na świecie musi być kołchozem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkiWschod: Cóż, wolę po prostu kiedy za moją pracę mam płacone JA. I tak już płacę od pensji 50% podatków więc dość, jak chcesz żebrać to idź do rządu... ja się nie poczuwam do odpowiedzialności, żeby będąc dymany przez ten system kradzieży i redystrybucji jeszcze sponsorować nieudacznictwo zarządów prywatnych firm które nie umieją pozbyć się balastu.

   Pewnie gdybym płacił 0% podatku to bym nie miał problemu żeby tysiak miesięcznie poszedł na sponsorowanie komuś L4. Obecnie mnie nie stać na bycie matką Teresą. A ta mentalność dzbana którą prezentujesz skutkuje jedynie tym że firmy zamieniają się w kołchozy i padają.

   I wiem, że dla idioty to dziwne, ale jak masz problem z nogami przez to że trzeba chodzić na magazynie to powinieneś sobie poszukać jakiejś pracy siedzącej a nie roić sobie, że ktoś będzie ci płacił a ktoś inny tyrał nadgodziny bo cię co 2 dzień nie ma i to jest niby "prawo pracownicze", że mają cię do końca życia trzymać gdzieś, gdzie się nie nadajesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Instruktor_seksu bo im żal oddawać aż tyle w podatkach, bo gdyby ich tak nie grabiono mogliby dać wiecej swoim pracownikom

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt chodzi o to, że aby otworzyć i prowadzić DG nie trzeba mieć żadnego wykształcenia, ani specjalizacji. Osobiście znam takich co ledwo podstawówkę skończyli, prowadzą swoją DG i zarabiają więcej niż profesory. Jest wiele prac, które są niezbędne, a nie trzeba jakiegoś wykształcenia, starczy krótkie szkolenie, a potem doświadczenie. Budowlanka, remonty, sprzątanie, oczyszczanie, wywóz nieczystości, handel czymkolwiek, uprawa, można tak wymieniać w nieskończoność ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie nie pracowałem praktycznie wszyscy narzekali.

   @Arek444: W każdej firmie w jakiej pracowałem ludzie głównie narzekali że nie ma nic do roboty i przez to nie mają motywacji aby się rozwijać.
   Tak już wygląda życie w IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster nigdy bym nie powiedział gdybym tego nie przeżył ale lepsze 8h roboty niż 8h nudów ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos ciekawe tylko jak ciągle mogą robić nowe umowy, przecież trzecia umowa musi być na czas nieokreślony...

  •  
   Instruktor_seksu

   -1

   pokaż komentarz

   bo im żal oddawać aż tyle w podatkach, bo gdyby ich tak nie grabiono mogliby dać wiecej swoim pracownikom

   @Arek444: takie bajki to możesz swoim dzieciom opowiadać, w szarej strefie wcale nie płacą więcej tylko poprostu mają więcej dla siebie sk@#?ysyny

  •  
   Instruktor_seksu

   -1

   pokaż komentarz

   nie jestem pracodawcą więc nie na mnie wylewaj swoją frustrację

   @1realista1: więc nie mowie do ciebie, mowie do pracodawców

  •  

   pokaż komentarz

   @Instruktor_seksu skoro mają tak dużo, zostań zatem przedsiębiorcą, cóż Cię powstrzymuje?

  •  
   Instruktor_seksu

   -1

   pokaż komentarz

   skoro mają tak dużo, zostań zatem przedsiębiorcą, cóż Cię powstrzymuje?

   @Arek444: skoro macie tak źle zostańcie pracownikami coś was powstrzymuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @Instruktor_seksu wielu przedsiębiorców było pracownikami, wielu też nimi zostało po bankructwie...

  •  
   Instruktor_seksu

   -1

   pokaż komentarz

   pracownikami, wielu też nimi zostało po bankructwie...

   @Arek444: no i dobrze niech żrą własne gówno

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro jej sie tam tak źle pracowało to pewnie sama by tez nie przedłużyła

  •  

   pokaż komentarz

   @cherrry007 pracowałem w dużej korporacji ludzie narzekali strasznie ja odszedłem oni dalej pracują i dalej narzekają jaka to straszna nie dobra firma ; niektórzy narzekają po to żeby narzekać, był taki jeden który powiedział szefowi że jeśli mu się coś nie podoba to niech go zwolni więc szef mu odpowiada że okej to kiedy odchodzisz? I wtedy zaczęło się wręcz błaganie o to żeby go nie wyrzucał, szef się zgodził i oczywiście gość znowu zaczął narzekać jeszcze tego samego dnia aż finalnie go kiedyś wyrzucili bo naprawdę nawywijał i próbował straszyć sądem... ludzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @cherrry007 dosłownie visavi Amazona w Sadach pół roku! Na płocie dużej firmy motoryzacyjnej wisiały dwa ogłoszenia. Zatrudnię do pracy na produkcji 3900-4900 brutto (każda firma tam "dowozi" do pracy. Byle był pracownik) Zatrudnię operatorów wózków widłowych 4000-5000 brutto. Pół roku! Ta firma nie mogła znaleźć pracowników! Kiedy na przeciwko stoi zły Amazon. Do okoła Amazona w Sadach i Tarnowie Podgórnym na firmach wisi z 30 banerów: pracuj z nami, przyjmę do pracy, zatrudnię magazyniera, zatrudnię na produkcję itd! Banery są wielkości kilku metrów przekątnej. Ale Pani z opisu od Amazona pewnie dalej pozostanie "bezrobotna" bo tak chce.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna

Nagelknippers | Owlzz Bébé Bavoirs Double Couche 4 Pièces Nouveau Bébé Accessoires Nouvelle Mère Et Enfant Articles | It's a Wonderful Life (1947) James Stewart NEW$3.65 14d left